Dusza Epoki
Dusza Epoki

Stół art - deco / orzech / po renowacji / 194,5 cm

Okrągły, rozsuwany stół Art - Deco z lat 1930 - 1940.

Stół został wykonany z masywu sosnowego i brzozowego, w całości fornirowany okleiną orzechową. Blat stołu dzielony jest na dwie symetryczne części rozsuwane za pomocą prowadnic.

Wyposażony jest w blat pomocniczy, rozkładany za pomocą mechanizmu. Blat wsparty jest na masywnych nogach, które zapewniają stabilność nawet przy maksymalnym rozłożeniu stołu. Nogi są odpowiednio wyprofilowane, co jest charakterystyczne dla stylu Art-Deco.

Mebel został poddany gruntownej renowacji. Wykończony politurą szelakową na wysoki połysk. Blaty stołu są dodatkowo zabezpieczone wodoodporną powłoką nałożoną dodatkowo na politurę.

Konserwacja polegała na:demontażu mebla, dezynfekcji, dezynsekcji drewna, usunięciu starych powłok politury, usunięciu zarysowań na płaszczyznach (szlifowanie), nałożeniu nowych warstw politury. Firma Antykwarz jest firmą rodzinną, wszystkie meble znajdujące się w naszej ofercie zostały poddane renowacji w PRACOWNI KONSERWACJI MEBLI ZABYTKOWYCH-ANTYKWARZ istniejącej od 25 lat, przez doświadczonego konserwatora z uprawnieniami.

 Wymiary:

  • średnica– 120 cm
  • długośc po rozłożeniu – 194,5 cm
  • wysokość – 80 cm

 Więcej szczegółowych zdjęć dostępnych w serwisie aukcyjnym allegro:   

CENA: 4500,00zł