Dusza Epoki
Dusza Epoki

Polski stół art - deco / orzech

Okrągły, rozsuwany stół Art - Deco z lat 1930 - 1940.

Stół został wykonany z masywu sosnowego i brzozowego, w całości fornirowany okleiną orzechową. Blat stołu dzielony jest na dwie symetryczne części rozsuwane za pomocą prowadnic.

Wyposażony jest w blat pomocniczy. Mebel wsparty jest na masywnych nogach, które zapewniają stabilność nawet przy maksymalnym rozłożeniu stołu. Nogi są odpowiednio wyprofilowane, co jest charakterystyczne dla stylu Art-Deco.

Mebel został poddany gruntownej renowacji. Wykończony politurą szelakową na wysoki połysk. Blaty stołu są dodatkowo zabezpieczone wodoodporną powłoką nałożoną dodatkowo na politurę.

Konserwacja polegała na:demontażu mebla, dezynfekcji, dezynsekcji drewna, usunięciu starych powłok politury, usunięciu zarysowań na płaszczyznach (szlifowanie), nałożeniu nowych warstw politury. Firma Antykwarz jest firmą rodzinną, wszystkie meble znajdujące się w naszej ofercie zostały poddane renowacji w PRACOWNI KONSERWACJI MEBLI ZABYTKOWYCH-ANTYKWARZ istniejącej od 25 lat, przez doświadczonego konserwatora z uprawnieniami.

 Wymiary:

  • średnica– 112 cm
  • długośc po rozłożeniu – 160 cm
  • wysokość – 78 cm

 Więcej szczegółowych zdjęć dostępnych w serwisie aukcyjnym allegro:   

CENA: 3800,00zł