Dusza Epoki
Dusza Epoki

Okrągły stół Art - Deco / po renowacji / antyk

 Okrągły, rozsuwany stół Art - Deco pochodzący z lat 1940 - 1949.

Stół został wykonany z masywu sosnowego i brzozowego, w całości fornirowany okleiną orzechową. Blat stołu dzielony jest na dwie symetryczne części rozsuwane za pomocą prowadnic. Wyposażony jest w blat pomocniczy, rozkładany za pomocą mechanizmu.

Blat i oskrzynia wsparte są na masywnych nogach, które zapewniają stabilność nawet przy maksymalnym rozłożeniu stołu. Nogi są odpowiednio wyprofilowane, co jest charakterystyczne dla stylu Art-Deco. Mebel został poddany gruntownej renowacji. Wykończony politurą szelakową na wysoki połysk. Blaty stołu są dodatkowo zabezpieczone wodoodporną powłoką nałożoną dodatkowo na politurę.

Konserwacja polegała na:demontażu mebla, dezynfekcji, dezynsekcji drewna, usunięciu starych powłok politury, usunięciu zarysowań na płaszczyznach (szlifowanie), nałożeniu nowych warstw politury.

Firma Antykwarz jest firmą rodzinną, wszystkie meble znajdujące się w naszej ofercie zostały poddane renowacji w PRACOWNI KONSERWACJI MEBLI ZABYTKOWYCH-ANTYKWARZ istniejącej od 25 lat, przez doświadczonego konserwatora z uprawnieniami.

Wymiary:

  • średnica - 116 cm
  • długość po rozłożeniu - 185 cm
  • wysokość – 78 cm

Więcej szczegółowych zdjęć dostępnych w serwisie aukcyjnym allegro:

CENA: 2750,00zł